W dniach 7-8 lipca 2018 roku na stadionie sportowym odbyły się już III Dni Biecza. Organizatorem tej cyklicznej masowej imprezy było Bieckie Centrum Kultury, natomiast honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Burmistrz Biecza, Pan Mirosław Wędrychowicz oraz  Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu, Pan Grzegorz Nosal. Głównymi atrakcjami były sobotnio-niedzielne koncerty znanych zespołów „POWER PLAY” oraz „PECTUS”. Znakomita pogoda sprawiła, że imieniny miasta świętowało w ten weekend kilka tysięcy osób.

            Dni Biecza rozpoczęły się 7 lipca (sobota) o godzinie 17:00. Konferansjerem podobnie jak przed rokiem był Pan Waldemar Piórek. Pierwszą atrakcję – program animacyjny „czarodziejski świat cyrku” skierowano do najmłodszych. Później na scenie pojawił się lokalny młodzieżowy zespół „NEW TIME”, a po nim zagrali jeszcze „SUSKI” oraz zespół „HIT BOYZ”, który największymi przebojami disco – polo zachęcał uczestników do tańca.  Najbardziej wyczekiwanym punktem pierwszego dnia imprezy był występ grupy „POWER PLAY” z Zamościa. Mieszkańcy Gminy Biecz, jak również goście nie tylko licznie uczestniczyli w tym koncercie, ale postanowili zostać na nocnej zabawie tanecznej z zespołem „LIVE EFFECT”.

            Drugi dzień imprezy organizatorzy rozpoczęli od dyskoteki dla najmłodszych, prowadzonej przez grupę animacyjną z DJ-em Nuki na czele, podczas której nie mogło zabraknąć bajkowych postaci oraz baniek mydlanych. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały dzieci z sekcji muzycznej („Gang Świeżaków”), działającej przy Bieckim Centrum Kultury pod opieką Pana Rafała Boniśniaka. Z ciekawym programem choreograficznym wystąpiły trzy zespoły z sekcji tańca nowoczesnego („Breaking point”, „Black Squad” i grupa średnia początkująca), szlifujące swój talent pod czujnym okiem Pani Moniki Wacek.

            W góralskie rytmy wprowadził wszystkich Zespół Regionalny im. Klimka Bachledy z Zakopanego. Nieco inną muzykę zaproponował „SONS OF LION”, natomiast rockowe klimaty zapewnił zespół „TACY SAMI”, wykonując największe przeboje legendarnego „Lady Pank”. O godzinie 21:00 przyszedł czas na długo oczekiwany końcowy akcent, jakim niewątpliwie był wspaniały koncert grupy „PECTUS”, którą tworzą czterej bracia: Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej Szczepanikowie. Rozemocjonowana publiczność bawiła się doskonale mogąc wysłuchać największych hitów z ich bogatego repertuaru. Magii tych chwil dopełniły dodatkowo fantastyczne efekty multimedialne, które pojawiły się na bieckiej scenie. Występ pop-rockowego zespołu przedłużył się, bo nie zabrakło oczywiście bisów, a po nim gwiazdy wieczoru chętnie rozdawały fanom autografy i robiły sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.

            Równolegle przez dwa dni trwania imprezy chętni mogli skorzystać z różnych atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyła się szeroka oferta wesołego miasteczka, m.in.: dmuchane zjeżdżalnie, karuzele, kule wodne, mini-pociąg i wiele innych. Podczas imprezy zaprezentowała się również działająca przy BCK sekcja KAON pod opieką Pana Piotra Matysa, która przeprowadzała ciekawe doświadczenia fizyczne oraz obserwację nieba za pomocą teleskopu. Nie obyłoby się również bez gastronomii oraz wielu stoisk z wszelakimi gadżetami.

            Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury, Pan Paweł Jamro dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania III Dni Biecza, a w szczególności Burmistrzowi Biecza Panu Mirosławowi Wędrychowiczowi oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Bieczu Panu Grzegorzowi Nosalowi za objęcie wydarzenia honorowym patronatem. Podziękowania należą się również wszystkim uczestnikom imprezy za tak liczne przybycie oraz kulturalna i bezpieczną zabawę. Cieszymy się, że po raz kolejny kilka tysięcy osób pojawiło się na tej imprezie i doskonale bawiło się podczas weekendu przy utworach znanych polskich gwiazd. W przeżywaniu pięknych i niezapomnianych emocji dopomogła w tym roku również niezwykle słoneczna pogoda, z którą w ubiegłych latach bywało różnie.

Fot.: Kamil Kudłaty

BCK

Create AccountLog In Your Account