Działalność sekcji prozdrowotnej

Działalność sekcji prozdrowotnej

Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieczu

9 maja 2018, jak co miesiąc, w Środowiskowym Domu Samopomocy  w Bieczu odbyły się, prowadzone przez panią Urszulę Hübner, warsztaty prozdrowotne z cyklu „Jedzmy prosto i zdrowo”. Podczas poprzednich spotkań uczestnicy zapoznali się z zasadami hodowania i ze smakami kiełków różnych nasion, zdrowymi pralinkami wykonywanymi bez cukru na bazie daktyli, orzechów, słonecznika i rodzynek, czy  prostej zupy z soczewicy. Tym razem podopieczni pod okiem instruktorki  gotowali zdrowy i prosty obiad: kasza gryczana niepalona, jajka na miękko, zielony mrożony groszek. Na wykładzie Pani Urszula przedstawiła również kilka bardzo pożytecznych ziół i kwiatów, które można spożywać na surowo lub w formie herbatek.

W przyszłym tygodniu niespodzianka – koktajlowa bomba witaminowa. Wykład i rozmowy na temat jadalnych kwiatów i ziół oraz zasad ich pozyskiwania i przetwarzania.

 

Akcja w szkołach Gminy Biecz „Sadzimy dęby”

W nadchodzącym tygodniu w kilku szkołach Gminy Biecz m.in.. w Sitnicy zorganizowana zostanie akcja „Sadzimy dęby” organizowana przez Panią Urszulę Hübner. Inne szkoły, które również chcą wziąć udział w akcji prosimy o kontakt.

 

Warsztaty Kreatywnego Szycia

W miesiącu maju w budynku Bieckiego Centrum Kultury odbędą się również Warsztaty Kreatywnego Szycia. Termin podamy wkrótce.

Justyna Słowik

Create AccountLog In Your Account