W niedzielę, 3 czerwca 2018 roku po raz kolejny na bieckim stadionie odbył się rekreacyjno-sportowy festyn z okazji Dnia Dziecka. Jak co roku organizatorem wydarzenia było Bieckie Centrum Kultury, a współorganizatorami Automobilklub Biecki, Klub Abstynenta „Horyzont”, Ochotnicza Straż Pożarna w Bieczu i Komisariat Policji w Bieczu. Honorowy patronat nad imprezą objęli natomiast Burmistrz Biecza, Pan Mirosław Wędrychowicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu, Pan Grzegorz Nosal.

            Pogoda w to niedzielne popołudnie sprzyjała wysokiej frekwencji na stadionie sportowym w Bieczu. Rodzice z pewnością nie byli zawiedzeni  zabierając swoje pociechy na imprezę z okazji Dnia Dziecka. Na najmłodszych mieszkańców naszej Gminy czekało bowiem tego dnia sporo atrakcji. W rolę konferansjera wcielił się Pan Robert Szudy, dobrze znany dzieciom chociażby jako Klaun Roberto. Najpierw na scenie zaprezentowała się sekcja tańca nowoczesnego, działająca przy Bieckim Centrum Kultury, prowadzona przez Panią Monikę Wacek. Dziewczęta przedstawiły ciekawy półgodzinny program choreograficzny, który nagrodzony został gromkimi brawami. Po ich występie przyszedł czas na równie utalentowane dzieci z sekcji muzycznej pod opieką Pana Rafała Boniśniaka, które spisały się znakomicie, a prym wiodła solistka Ania Klesyk.

Następną atrakcją była zabawa z „szalonym Johnnym”, czyli kolejnym wcieleniem Pana Roberta Szudego. W swoim charakterystycznym stylu zachęcał on dzieci do tańca, zabawy w pociąg, a także do udziału w ciekawych konkursach, m.in. przeciąganiu liny, czy bieganiu w workach. Nie zabrakło przy tym drobnych upominków dla najaktywniejszych uczestników ufundowanych przez licznych sponsorów.

W międzyczasie wszyscy zebrani mogli obejrzeć pokaz tresury psów, przeprowadzony przez Centrum Szkolenia Psów Obronnych PODHALE Nowy Sącz – Nowy Targ. Równolegle w drugiej części stadionu odbywały się przygotowane przez organizatorów atrakcje towarzyszące. Możliwe były przejażdżki wozami strażackimi, a także motocyklem, dzięki Klubowi Abstynenta „Horyzont”. Przy specjalnym stoisku bieckiej Policji dzieci mogły natomiast wsiąść do radiowozu, jak również zapoznać się z policyjnym sprzętem oraz akcesoriami, używanymi na co dzień przez mundurowych.

Ponadto dla najmłodszych przygotowano dmuchane zjeżdżalnie i ściankę wspinaczkową, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Podobnie było w przypadku rowerowego toru przeszkód, nad którym czuwał Pan Jan Grygowicz, koordynator ds. sportu Gminy Biecz. Najszybsi w swoich kategoriach w tejże rywalizacji mogli odebrać ciekawe nagrody m.in. z rąk Burmistrza Biecza i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bieczu.

W trakcie imprezy tradycyjnie możliwe było skorzystanie z szerokiej oferty gastronomicznej. Do nabycia był m.in. popcorn, chrupki, wata cukrowa, napoje gazowane, wody mineralne i soki. Smakowite darmowe ciastka zasponsorowała Cukiernia Piekarnia „Grzyb” Tęgoborze, jabłka i soki dla dzieci ufundowane zostały przez Sądecką Grupę Producentów Owoców i Warzyw „Owoc Łącki”. W ten upalny dzień dzieci mogły się również ochłodzić darmową  „Kryniczanką”, otrzymaną od Uzdrowiska Krynica – Zdrój. Z kolei Automobilklub Biecki zaoferował dzieciom darmowe lody.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z terenu Gminy Biecz, którzy w dniu swojego święta miło spędzili czas angażując się w liczne konkursy i zabawy. Dziękując za uczestnictwo liczymy jednocześnie na podobną lub jeszcze większą frekwencję w przyszłym roku.

Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tegorocznego Dnia Dziecka, a w szczególności:

– Panu Mirosławowi Wędrychowiczowi – Burmistrzowi Biecza

– Panu Grzegorzowi Nosalowi – Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Bieczu

– Strażakom OSP w Bieczu

– Policji z Komisariatu w Bieczu

– Automobilklubowi Bieckiemu

– Klubowi Abstynenta „Horyzont” w Bieczu

– Art. Studio z Kunowej

– Panu Janowi Grygowiczowi – Koordynatorowi ds. sportu Gminy Biecz

– Centrum Szkolenia Psów Obronnych PODHALE Nowy Sącz – Nowy Targ

– Panu Markowi Pakoszowi z CSPO PODHALE Nowy Sącz – Nowy Targ

– Sądeckiej Grupie Producentów Owoców i Warzyw „Owoc Łącki”

– „Kryniczance” z Krynicy Zdroju

– Miejskiemu Klubowi Sportowemu „Sandecja” z Nowego Sącza

– Cukierni Piekarni „Grzyb” w Tęgoborze

– Nadleśnictwu Stary Sącz i Panu mgr inż. Pawłowi Szczygłowi

– Małopolskiemu Centrum Kultury „Sokół” i Kinu „Sokół” w Nowym Sączu

– Gminie Limanowa

– Gminie Laskowa

– Urzędowi Miasta Piwniczna Zdrój

– Urzędowi Miasta i Gminy Muszyna Zdrój

– Gminie Ochotnicy Dolnej

– Gorczańskiemu Parkowi Narodowemu

– Pienińskiemu Parkowi Narodowemu

BCK

Create AccountLog In Your Account