Rekreacyjno – sportowy festyn z okazji Dnia Dziecka wpisał się na stałe w kalendarz imprez cyklicznych Gminy Biecz. W minioną niedzielę tj. 02 czerwca 2019 wzorem lat ubiegłych na naszych najmłodszych mieszkańców czekało z okazji ich święta wiele atrakcji. Tegoroczny Dzień Dziecka odbył się wyjątkowo nie na stadionie lecz na bieckim rynku, ale zabawa była równie przyjemna jak w latach ubiegłych, tym bardziej, że po bardzo kapryśnym maju doczekaliśmy się pięknej słonecznej niedzieli, która z pewnością wpłynęła na bardzo wysoką frekwencję.

Organizatorem wydarzenia było Bieckie Centrum Kultury, natomiast współorganizatorami Automobilklub Biecki, Klub Abstynenta „Horyzont”, Stowarzyszenie „Nowa Perspektywa”,  Ochotnicza Straż Pożarna w Bieczu i Komisariat Policji w Bieczu. Honorowy patronat nad imprezą objęli Burmistrz Biecza, Pan Mirosław Wędrychowicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu, Pan Grzegorz Nosal.

Impreza rozpoczęła się o godz. 14:00 występami wszystkich grup sekcji tańca nowoczesnego działających przy Bieckim Centrum Kultury, a mianowicie: BREAKING POINT, Grupa początkująca  najmłodsza, EXTRA POWER, BLACK SQUAD i  DREAM TEAM. Młodzi tancerze pod opieką Pani Moniki Wacek – instruktorki tańca, zaprezentowali bardzo energiczną choreografię, która nagrodzona została gromkimi brawami.

Kolejnym punktem programu był spektakl teatralny w wykonaniu Teatru BAZYL z Rzeszowa. Aktorzy przedstawili bajkę pt. „Koziołek Matołek” bardziej znaną starszym niż młodszym widzom, jednak nasi milusińscy z zainteresowaniem słuchali i oglądali historię podróży bohatera po całym świecie w poszukiwaniu Pacanowa.

Podczas rekreacyjno – sportowego festynu z okazji Dnia Dziecka nie mogłoby zabraknąć oczywiście występu sekcji muzycznej działającej przy BCK. Zespół GANG ŚWIEŻAKÓW pod opieką instruktora – Pana Rafała Boniśniaka zaprezentował  zarówno energiczne jak i nieco spokojniejsze  covery polskich  i zagranicznych wykonawców. Młodzi muzycy świetnie czuli się na scenie, a ich występ jak zwykle nagrodzony został  głośnymi oklaskami.

Program animacyjny dla dzieci każdego roku jest nieodłącznym elementem imprezy. Tegoroczne gry, zabawy, konkursy i tańce poprowadzili niezawodni animatorzy również z Teatru BAZYL z Rzeszowa, którzy nagrodzili aktywne dzieci ogromnymi bańkami mydlanymi i drobnymi upominkami ufundowanymi przez  Klub Abstynenta „Horyzont” w Bieczu oraz Automobilklub Biecki.

Imprezę zakończył koncert zespołu Horyzont, który rozbawiał publiczność największymi przebojami zarówno najnowszymi, jak i tymi sprzed kilkudziesięciu lat.

Podczas tegorocznego Gminnego Dnia Dziecka poza atrakcjami na scenie, na najmłodszych czekały darmowe dmuchańce oraz gastronomia (lody, wata cukrowa, hamburgery, pierogi, kiełbaski z grilla, wody i napoje), a także malowanie twarzy i włosów. Specjalnie na tą okazję stoisko przygotowali policjanci z  Komisariatu Policji w Bieczu. Dzieci mogły zapoznać się z policyjnym sprzętem oraz akcesoriami używanymi na co dzień przez mundurowych. Jednak policjanci nie przybyli sami lecz razem z przepięknym owczarkiem niemieckim, który skradł serca dzieciaków.

W tym dniu harcerze z 18 drużyny Starszoharcerskiej „Feniks” w Bieczu rozprowadzając ciasteczka  oraz patriotyczne wiatraczki przeprowadzali zbiórkę na cele statutowe, a w szczególności na materiały potrzebne do dalszych działań bieckiej drużyny harcerskiej.

Stoisko z książkami, zabawkami i ciastami przygotowała również Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Sitnicy, która z kolei zbierała środki na budowę boiska szkolnego.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z terenu Gminy Biecz, którzy w dniu swojego święta miło spędzili czas angażując się w liczne konkursy i zabawy. Dziękując za uczestnictwo liczymy jednocześnie na podobną lub jeszcze większą frekwencję w przyszłym roku.

Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tegorocznego Dnia Dziecka, a w szczególności:

– Panu Mirosławowi Wędrychowiczowi – Burmistrzowi Biecza

– Panu Grzegorzowi Nosalowi – Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Bieczu

– Panu Marcinowi Stępniowi – Komendantowi Komisariatu Policji w Bieczu

– Policjantom z Komisariatu w Bieczu

– Panu Józefowi Hukowi – Prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieczu

– Strażakom OSP w Bieczu

– Pani Annie Rybie – Kierownikowi Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieczu

– Stowarzyszeniu „Nowa Perspektywa”

– Panu Markowi Przybyłowiczowi

– Panu Markowi Sitkowi – Prezesowi Automobilklubu Bieckiego

– Panu  Markowi Szaremu – Prezesowi Klubu Abstynenta „Horyzont” w Bieczu

– Panu Rafałowi Tyborowi – Prezesowi Spółdzielni Socjalnej „Bieczynek”

– Art. Studio z Kunowej

 

 

 

 

Justyna Słowik

Create AccountLog In Your Account