I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

24 stycznia 2018 roku w Kinie Farys w Bieczu odbył się I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Bieczu oraz Zespół Szkół Zawodowych w Bieczu. Pomysłodawczyniami imprezy były nauczycielki z ZSZ w Bieczu Pani Bożena Dyląg oraz Pani Agata Szwarc. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Burmistrz Biecza – Pan Mirosław Wędrychowicz oraz Przewodniczący RM w Bieczu – Pan Grzegorz Nosal.

Do konkursu zgłoszonych zostało 19 wykonawców (soliści oraz zespoły) z 9 szkół z terenu Gminy Biecz.

Popisy wokalne oceniała komisja, w składzie:

– Pani Beata Bochnia – wieloletni nauczyciel muzyki oraz dyrygent chóru

– Ojciec Tomasz Kupczakiewicz – proboszcz Parafii p.w. św. Anny w Bieczu

– Pan Adam Niziołek – Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Św. Jadwigi w Bieczu

– Pan Paweł Jamro – Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Bieczu

 

Jak powiedziała przewodnicząca komisji Pani Beta Bochnia, poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany. Zgodnie z regulaminem, jury oceniając występy brało pod uwagę następujące kryteria:

– czystość śpiewu i poprawność wykonania

– dobór repertuaru do wieku wykonawcy/wykonawców

– stopień trudności wykonywanego utworu

– ogólne wrażenie artystyczne.

 

Podczas burzliwej narady Komisji Konkursowej, czas młodym artystom oraz opiekunom umilał koncert kolęd działającego przy ZSZ w Bieczu  zespołu CANTO pod kierownictwem Pani Bożeny Dyląg.  Wszyscy ugoszczeni zostali również przepysznymi wypiekami przygotowanymi przez nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu.

 

Komisja Konkursowa  zdecydowała się przyznać następujące nagrody:

 

Kategoria  –  uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej:

– I miejsce – Zespół Wokalno – Instrumentalny ze Szkoły Podstawowej w Sitnicy pod opieką Pana Piotra Burkota, który zaprezentował utwory: „Skrzypi wóz” oraz „Jezus Malusieńki”,

– II miejsce – Anastazja Wojnarowicz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Korczynie pod opieką Pani Aliny Klesyk, która zaśpiewała: „Śpij sobie, śpij” oraz „Skrzypi wóz”,

– III miejsce – Anna Klesyk z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Strzeszynie pod opieką Pani Jolanty Guzik. Ania zaśpiewała „Gdy się Chrystus rodzi” oraz „Tryumfy Króla Niebieskiego”.

 

Kategoria – uczniowie klas VII  Szkoły Podstawowej oraz II i III Gimnazjum

– I miejsce – Zespół wokalny „Regnum Sonoris” grupa starsza z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Libuszy, przygotowany przez Panią Katarzynę Moździerz, który zaprezentował utwory: „Wstrzymały się wody Cedronu” oraz „Dziecina mała”,

– II miejsce – Wojciech Berdychowski z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Libuszy, przygotowany przez Panią Katarzynę Moździerz. Wojciech zaśpiewał: „Łokarynki, furarecki” oraz „Mario, czy Ty wiesz”,

– III miejsce – Zespół Wokalno – Instrumentalny z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rożnowicach, pod kierunkiem Pana Aleksandra Sendeckiego. Zespół z Rożnowic zagrał i zaśpiewał: „Skrzypi wóz” oraz „Wśród nocnej ciszy”.

 

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz słodycze. Pozostali soliści oraz zespoły również nie wrócili do domów z pustymi rękami. Otrzymali oni bowiem pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie i na pocieszenie również paczki pełne słodkości.

Dzięki konkursowi jeszcze na moment powróciliśmy do Świąt Bożego Narodzenia. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję konkursu, która miejmy nadzieję odbędzie się już w styczniu 2019 roku.

 

PODZIĘKOWANIA:

Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Bieczu oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu składają serdeczne podziękowania na ręce  Burmistrza Biecza Pana Mirosława Wędrychowicza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Grzegorza Nosala za objęcie konkursu honorowym patronatem.

Serdecznie dziękujemy członkom Komisji Konkursowej:

– Pani Beacie Bochni – wieloletniej nauczycielce muzyki oraz dyrygent chóru

– Ojcu Tomaszowi Kupczakiewiczowi – proboszczowi Parafii p.w. św. Anny w Bieczu

Podziękowania kierujemy również pod adresem nauczycieli z ZSZ w Bieczu:

Pani Bożeny Dyląg za pomoc przy organizacji imprezy oraz przygotowaniu zespołu CANTO

Pani Agaty Szwarc  za pomoc przy organizacji imprezy oraz przygotowanie poczęstunku

Pani Anny Jasińskiej za przygotowanie poczęstunku

Pani Lucyny Radwan za przygotowanie dekoracji sceny

Uczniów z kl. II i III TŻ z ZSZ w Bieczu za przygotowanie poczęstunku

Eryka Chodura z ZSZ w Bieczu za profesjonalne poprowadzenie imprezy

Zespołu CANTO

 

Przede wszystkim podziękowania należą się wszystkim uczestnikom I Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek oraz ich opiekunom, którzy włożyli ciężką pracę w muzyczne przygotowanie do występów.

BCK

Create AccountLog In Your Account