W niedzielę, 22 kwietnia 2018 roku o godzinie 14:00 na zaproszenie dyrektora Bieckiego Centrum Kultury, w kinie „Farys” w Bieczu gościliśmy zielonogórski kabaret „Nowaki”, jeden z najbardziej znanych i popularnych kabaretów w Polsce. Przez ponad półtorej godziny trójka młodych artystów w składzie: Adrianna Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg skutecznie zabawiała licznie zgromadzoną publiczność.

Energiczny kabaret, który właśnie obchodzi dziesięciolecie istnienia, przedstawił swoje najlepsze skecze, ale najpierw wszedł w ciekawą i pełną ekspresji interakcję z widownią. W spektaklach zaprezentowane zostały największe hity grupy, nawiązujące w absurdalny, ale zarazem oryginalny sposób do codziennych sytuacji. Solidną dawkę humoru artyści zaproponowali zwłaszcza tworząc barwne i charakterystyczne postaci w skeczach odnoszących się do tematyki obyczajowej. Nie zabrakło również żartobliwych sugestii dotyczących naszego miasta.

Widzowie nagrodzili kabaret „Nowaki” gromkimi brawami. Oczywiście nie obyło się bez bisów, a wszyscy chętni mogli kupić płytę kabaretu, otrzymać autograf lub zrobić sobie z kabareciarzami pamiątkowe zdjęcie. Mieszkańcy Biecza przyzwyczaili się już do regularnych występów w kinie „Farys” artystów z najwyższej półki. Liczymy, że to dopiero początek, a po przebudowie i rozbudowie, w nowoczesnej już siedzibie kina imprez i spotkań kulturowych będzie co niemiara, a wręcz staną się one codziennością.

Justyna Słowik

Create AccountLog In Your Account