Serdecznie zapraszamy na  szóstą odsłonę festiwalu muzyki dawnej KROMER FESTIVAL BIECZ, który odbędzie się w dniach 24-26 lipca 2020. Pandemiczna rzeczywistość, która zawładnęła niemal całym globem, wzmożone środki ostrożności, przedłużająca się izolacja i brak dostępu do kultury w znanej dotychczas formie, sprawiły, że stanęliśmy przed koniecznością zmiany formuły wydarzenia. Tegoroczny Festiwal  przeniesie się zatem w przestrzeń wirtualną.  

Koncerty, które transmitować będziemy za pośrednictwem social mediów i strony internetowej Kromer Festival Biecz nadawane będą m.in. z Paryża, Bazylei, Londynu  i Berlina. Nie wyobrażamy sobie jednak, aby Festiwal miałby się nie odbyć – nawet w tak nietypowych okolicznościach – w bieckich świątyniach tzn. Kolegiacie pw. Bożego Ciała i w Kościele pw. św. Anny.

W związku z tym, iż ilość miejsc w świątyniach jest ograniczona, osoby chcące wziąć udział w koncertach stacjonarnych muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie Bieckiego Centrum Kultury.

Wszystkie koncerty w ramach KROMER FESTIVAL BIECZ będą transmitowane również na telebimie na Placu Kromera, w związku z tym osoby, dla których zabraknie miejsca w bieckich świątyniach będą mogły obejrzeć i wysłuchać  koncerty w plenerze.  Dla uczestników Festiwalu udostępnionych zostanie 60 leżaków.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program Festiwalu

VI Kromer Festival Biecz ONLINE – aktualny program

 

Justyna Słowik

Create AccountLog In Your Account