Kromer Festival Biecz – koncerty stacjonarne

Kromer Festival Biecz – koncerty stacjonarne

Festiwal Muzyki Dawnej pn. Kromer Festival Biecz wpisał się na stałe w kalendarz imprez cyklicznych organizowanych w „małym Krakowie”.  Pandemiczna rzeczywistość, która zawładnęła niemal całym globem, wzmożone środki ostrożności, przedłużająca się izolacja i brak dostępu do kultury w znanej dotychczas formie, sprawiły, że stanęliśmy przed koniecznością zmiany formuły wydarzenia. Tegoroczny Festiwal organizowany w dniach 24-26 lipca przeniesie się zatem w przestrzeń wirtualną.

Koncerty, które transmitować będziemy za pośrednictwem social mediów i strony internetowej Kromer Festival Biecz nadawane będą z Paryża, Bazylei, Londynu, Berlina, Warszawy oraz – bez tego nie wyobrażamy sobie Festiwalu nawet w tak nietypowych okolicznościach – z bieckiej Kolegiaty pw. Bożego Ciała oraz Kościoła pw. św. Anny.

W związku z tym, iż ilość miejsc w świątyniach jest ograniczona, osoby chcące wziąć udział w koncertach stacjonarnych muszą wypełnić formularz rejestracyjny zamieszczony na stronie internetowej Festiwalu oraz Bieckiego Centrum Kultury.

Wstęp na koncerty stacjonarne jest bezpłatny. Koncerty stacjonarne będą również transmitowane na telebimie na placu Kromera.

 

KONCERTY STACJONARNE W BIECZU

 

DZIEŃ II – 25 LIPCA 2020 (SOBOTA)

KOLEGIATA BOŻEGO CIAŁA W BIECZU – godz. 20:00

Trzy oblicza baroku – airs&canzonette– zamówienie Festiwalu

Ensemble A Tre (Polska)

  • Anna Zawisza – sopran
  • Anna Wiktoria Swoboda – lutnia, gitara barokowa
  • Julia Karpeta – viola da gamba

 

DZIEŃ III – 26 LIPCA 2020 (NIEDZIELA)

KOŚCIÓŁ PW. ŚW. ANNY W BIECZU – godz. 18:00

Promitateterno / Nigunim– zamówienie Festiwalu

Bastarda Trio (Polska)

  • Paweł Szamburski – klarnet
  • Michał Górczyński – klarnet kontrabasowy
  • Tomasz Pokrzywiński – wiolonczela barokowa

 

BCK

Create AccountLog In Your Account