Zima była aktywna, treningowa, turniejowa, bardzo udana. W największym skrócie:

Fot. www.facebook.com/ambra.rpas/

 

  • zimową porą już tradycyjnie przerzuciliśmy się na treningi halowe, tym razem korzystając z gościnności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowicach, za którą to gościnność i cotygodniowe użyczanie sali gimnastycznej – korzystając nadal (we współpracy z Bieckim Centrum Kultury) – serdecznie dziękujemy 🙂 Jest nas sporo, więcej „dużych” ale i trochę „małych”, rekreacyjnych i bardziej wyczynowych, historycznych i sportowych. Tradycyjnie zapraszamy w niedzielne południe!
  • również już tradycyjnie wzięliśmy udział w Zimowej Lidze 3D – i tradycyjnie też, przyniosła nam ona mnóstwo dobrej zabawy w dobrym towarzystwie, oraz całkiem dobre wyniki: w klasyfikacji generalnej Łucznicy Rozembark na V pozycji, ja m.in. na 3 miejscu w kategorii Tradycyjny Ekspert podczas 4 rundy w Olsztynie i na 2 miejscu podczas 5 rundy w Hutkach-Kankach. Z ekipy Rozembarku strzelali też: Kuba, Rafał, Andrzej, Kasia, Weronika, Piotr, Maciek i Marcin. Kilka zdjęć poniżej (fot. Julka Żymuła, Jacek Łabęcki, Seweryn Łobaza, Maciek Babiarz), a więcej o Lidze na fanpejdżu Śląskiego Ośrodka Łucznictwa Tradycyjnego, czyli TUTAJ.

 

 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 

 

 

  • A na zakończenie zimy coś zupełnie nowego, czyli II Mistrzostwa Polski Łucznictwa Tradycyjnego w strzelaniu całodobowym, 17-18 marca w Sycowie. Co prawda Łucznicy Rozembark nie załapali się na to wydarzenie jako drużyna, ale w innych drużynach byliśmy i triumfowaliśmy. No to chwalę się – strzelałem wraz ze śląską ekipą Fantastiko Cinque w składzie: Kamila, Wojtek, Paweł i ja. Zgodnie z zasadami turnieju, strzelaliśmy ciągle dwójkami po dwie godziny, od południa w sobotę do południa w niedzielę. I uwaga, uwaga! Z liczbą 10632 punkty wywalczyliśmy drużynowo drugie miejsce! A mój indywidualny szósty wynik też uważam za bardo dobry! Drugi łucznik z Rozembarku (chociaż z Mielca) czyli Andrzej, zasilił drużynę Szalone Groty IV która uplasowała się na 10 miejscu, indywidualnie zaś Andrzej znalazł się dokładnie w połowie tabeli wyników. Brawo my! Dokumentacyjne foto widzicie u góry posta, poniżej Andrzej, a więcej o zawodach przeczytacie na stronie wydarzenia – czyli TUTAJ.

 PS. A w pierwszą niedzielę wiosny nadrobiliśmy ostatnią zimową zaległość i strzeliliśmy w Rozembarku turniej w ramach akcji Rozpętajmy Sztorm, która w większości kraju rozegrała się 18 marca – bo (nie tylko) dla dobra łuczników w łucznikach jest dobro.  Więcej o akcji TUTAJ, a tu kilka migawek z obiektywu Kasi i Andrzeja 🙂

 

BCK

Create AccountLog In Your Account