W niedzielę, 22 kwietnia 2018 roku w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury odbył się finał już ósmej edycji konkursu „Ja też mam talent”. Brały w nim udział głównie dzieci i młodzież z powiatu gorlickiego, które przeszły wcześniej przez etap eliminacyjny.

Po wysłuchaniu i obejrzeniu łącznie aż 20 prezentacji muzycznych, wokalnych i tanecznych sześcioosobowe jury przyznało kilka nagród i wyróżnień. „Trzy grosze” mogła dorzucić także widownia głosując na swojego kandydata (tzw. nagroda publiczności). Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Prawdziwą furorę zrobiła Ania Klesyk z sekcji muzycznej Bieckiego Centrum Kultury, prowadzonej przez Pana Rafała Boniśniaka, której znakomite wokalne umiejętności zapewniły wysokie trzecie miejsce, premiowane również nagrodą pieniężną.

W konkursie wzięły udział także dwie grupy z sekcji tańca nowoczesnego („Black Sqvad” i „Breaking point”), działające przy BCK, a prowadzone przez instruktor, Panią Monikę Wacek. Po raz pierwszy nasze dziewczyny znalazły się w finale tego konkursu i trzeba przyznać, że zaprezentowały się znakomicie.

Jury pod przewodnictwem Pana Piotra Nowaka nie miało łatwego wyboru, bo poziom konkursu był bardzo wysoki. Ostatecznie na drugim miejscu znalazł się taneczny zespół „Freestyle”, a zwyciężył dziewczęcy chór „Cantori Kwartet” w składzie: bieczanka Anna Róż, Sylwia Kret, Alicja Wachowicz i Gabriela Łasak. Dziewczyny poznały się w szkole muzycznej, a uczęszczają do I Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach.

Cieszą nas niezmiernie coraz większe sukcesy młodzieży działającej w sekcjach Bieckiego Centrum Kultury. To utwierdza nas tylko w przekonaniu, że ciężka praca na zajęciach i rozwijanie nieprzeciętnych talentów i osobowości już teraz przynosi owoce. Kwestią czasu pozostaje tylko to, kiedy znów usłyszymy o kolejnych osiągnięciach naszych podopiecznych.

BCK

Create AccountLog In Your Account