X Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych oraz kiermasz świąteczny

X Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych oraz kiermasz świąteczny

Konkurs Palm Wielkanocnych wpisał się na stałe w kalendarz imprez cyklicznych organizowanych przez Bieckie Centrum Kultury pod honorowym patronatem Burmistrza Biecza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bieczu.

25.03.2018 (Niedziela Palmowa) odbyła się już X jubileuszowa edycja konkursu, a poprowadził ją młody, aczkolwiek doświadczony i doskonale sprawdzający się w roli konferansjera Kamil Kudłaty.

Pozytywnym zaskoczeniem jest fakt, iż z roku na rok zainteresowaniem konkursem rośnie, o czym świadczy coraz większa liczba zgłoszeń. W tym roku mogliśmy podziwiać aż 21 palm, co jest absolutnym rekordem w porównaniu do lat poprzednich.

Każdy z uczestników opowiadał o swojej konkursowej pracy i starał się jak najlepiej wystąpić przed zgromadzoną publicznością, a przede wszystkim oczarować czteroosobowe jury. Rangę prezentowanych palm podniosły wspaniałe stroje ludowe, a w przypadku  niektórych również opis przy użyciu nazw gwarowych.

Komisja Konkursowa w składzie: Pani Małgorzata Przybyłowicz – nauczyciel plastyki,             Pan Mirosław Wędrychowicz – Burmistrz Biecza, Pan Grzegorz Nosal – Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu oraz Pan Paweł Jamro – Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury, miała „twardy orzech do zgryzienia”, ponieważ wszystkie prace były imponujące, ale po burzliwych naradach udało się wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

1) prace indywidualne:

  1. a) przedszkole oraz uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej

I miejsce – Hubert Bacia – ZSP w Korczynie

II miejsce – Julia Kusiak – SP nr 2 w Bieczu

III miejsce – Krystian Pawluś – Niepubliczne Przedszkole Sióstr Sercanek w Bieczu

wyróżnienie – Bartosz Czekański – ZSP w Korczynie

  1. b) dorośli

I miejsce – Agnieszka Polak

2) prace grupowe:

  1. a) przedszkole oraz uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej

I miejsce – Grupa Integracyjna przy Gminnym Przedszkolu w Bieczu

II miejsce – Przedszkole w Rożnowicach

III miejsce – Grupa przedszkolna z oddziału przedszkolnego w Sitnicy

III miejsce – Gminne Przedszkole w Binarowej

  1. b) uczniowie klas 4 -7 szkoły podstawowej oraz gimnazjum

I miejsce – ZSP w Binarowej

I miejsce – ZSP w Rożnowicach

II miejsce – Jakub Polak i Grzegorz Polak (ZSP w Korczynie)

II miejsce – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Głębokiej

  1. c) dorośli

I miejsce – Warsztat Terapii Zajęciowej w Bieczu

I miejsce – Grupa z Ośrodka Wsparcia i Aktywizacji Osób Starszych z Libuszy

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodkie nagrody. Podczas imprezy można było również zakupić smaczne wielkanocne ciasta oraz piękne, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, prezentowane na kiermaszowych stoiskach przygotowanych przez  Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieczu, Warsztat Terapii Zajęciowej w Bieczu, Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Strzeszyn,  Sekcję Plastyczną działającą przy Bieckim Centrum Kultury oraz Międzypokoleniowy Klub Samopomocy „Dialog”

 

Ponadto uczestnicy konkursu oraz wszyscy zgromadzeni na bieckim rynku mogli posilić się smacznymi pierogami oraz rozgrzać gorącą herbatą przygotowaną przez restaurację „Grodzka”.

Justyna Słowik

Create AccountLog In Your Account