XI Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych – 14.04.2019

XI Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych – 14.04.2019

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową tj. 14 kwietnia 2019 r., Bieckie Centrum Kultury zorganizowało Konkurs Palm Wielkanocnych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli  Burmistrza Biecza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bieczu.

Tegoroczną jedenastą edycję poprowadził Pan Konrad Mierzwa – Radny Rady Miejskiej w Bieczu i jednocześnie pracownik BCK.

Pozytywnym zaskoczeniem jest fakt, iż z roku na rok zainteresowanie konkursem rośnie, o czym świadczy coraz większa liczba zgłoszeń. W ubiegłym roku mogliśmy podziwiać 21 palm,  co było absolutnym rekordem w porównaniu do lat poprzednich, jednak tegoroczna XI edycja konkursu zaskoczyła nie tylko organizatorów, ale także Jury, gdyż do konkursu zgłoszonych zostało 30 palm (10 w kategorii indywidualnej oraz 20 w kategorii grupowej).

Każdy z uczestników opowiadał o swojej konkursowej pracy i starał się jak najlepiej wystąpić przed zgromadzoną publicznością, a przede wszystkim oczarować czteroosobowe jury. Rangę prezentowanych palm podniosły wspaniałe stroje ludowe, a w przypadku  niektórych również opis przy użyciu nazw gwarowych czy specjalnie przygotowane wiersze i piosenki.

Komisja Konkursowa w składzie: Pani Małgorzata Przybyłowicz – nauczyciel plastyki,  Pan Mirosław Wędrychowicz – Burmistrz Biecza, Pan Grzegorz Nosal – Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu oraz Pan Paweł Jamro – Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury, miała „twardy orzech do zgryzienia”, ponieważ zarówno ilość, jak i jakość wszystkich prac była imponująca, ale po burzliwych naradach zdecydowała, że nagrodzić należy każdą palmę, w związku z tym wszystkim przyznane zostały miejsca I lub II.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodkie nagrody. Podczas imprezy można było również zakupić smaczne wielkanocne ciasta oraz piękne, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, prezentowane na kiermaszowych stoiskach przygotowanych przez  Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieczu, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bieczu, Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Strzeszyn,  Gabgofry, Oscypki, Stoisko Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Sitnicy

 

 

 

 

Justyna Słowik

Create AccountLog In Your Account